Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierzanie witali rodaka, który planuje przebiec ultramaraton do Warszawy

Żytomierzanie witali rodaka, który planuje przebiec ultramaraton do Warszawy

Fot. https://www.zhitomir.info/news_209148.html

W dniu 13 sierpnia w Żytomierzu uroczyście powitano na placu Sobornym ratownika z Kijowa Wołodymyra Skoworodkę, który planuje przebiec ultramaraton, aby podziękować naszym polskim braciom za wsparcie.

Ultramaratończyk planuje pokonać trasę z Kijowa do Warszawy do dnia 24 sierpnia.

Bieg wdzięczności startował w Kijowie 11 sierpnia. Ratownik planuje przebiec 800 km w 14 dni. Ideą zabiegu jest podziękowanie Polakom za pomoc Ukraińcom. A także maratoniec planuje zebrać 2 mln hrywien na nowoczesny sprzęt dla Państwowego Pogotowia Ratunkowego w Kijowie.

„W ramach ultramaratonu planuje pokonać dziennie około 60 kilometrów. To jeden z największych i najbardziej ambitnych projektów, w których brałem udział. Czasami trasa jest trudna. Ale znacznie trudniej jest moim kolegom ratownikom, którzy w nieludzkich warunkach walczą o życie Ukraińców” – mówi Wołodymyr Skovorodka, bohater projektu „Ultramaraton Wdzięczności”.

Ponadto maratończyk zaprasza Ukraińców do udziału w biegu online i wspólnie ustanowić absolutny rekord Ukrainy.

Aby zostać uczestnikiem, należy zarejestrować się na stronie internetowej www.ultramarathonforall.org i wybrać odległość co najmniej 1 km oraz przekazać darowiznę na cele charytatywne w wysokości 50 hrywien. Także, na stronie internetowej, można napisać słowa wdzięczności dla Polskiego narodu.
Wołodymyr Skovorodka od 9 lat pracuje w Państwowym Pogotowiu Ratunkowym. Zdążył pobić już szereg narodowych rekordów Ukrainy: przebiegł maratony na 21 i 42 km ze sprzętem przeciwpożarowym. W latach 2019-2021 brał udział w biegu na 500 kilometrów w 10 dni.

Walentyna Jusupowa za: zhitomir.info, 16 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *