Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Żytomierzanie, kijowianie i lwowianie wykonali lot nad Karpatami na balonach powietrznych

Żytomierzanie, kijowianie i lwowianie wykonali lot nad Karpatami na balonach powietrznych

Siedmioro wędrowców na dwóch balonach w ciągu trzech godzin pokonali ponad 90 km nad Karpatami. Lot odbył się 2 lutego. Miejsce startu znajdowało się w miejscowości Długie na Zakarpaciu.

Zakończono lot w Dolinie na Iwano-Frankowszczyźnie, pokonawszy dwie przełęcze.

Każdy balon jest przeznaczony dla 8 pasażerów,ale większość przestrzeni w koszach była wypełniona butlami z paliwem (około 0,5 t paliwa w każdym). Kilka osób pozostało na ziemi do koordynacji lotu.

Uczestnicy poinformowali, że masa balonu z koszem i gazem wyniosiła 1,5 tony. To więcej niż masa samochodu osobowego. Lecz w powietrze uniesli się łatwo i szybko.

Najpierw lecieli w chmurach, powyżej 2400 m wznieśli się ponad chmurami i zobaczyli piękne krajobrazy. Wznosić ć się powyżej 2,5 km dyspozytor nie pozwolił. Początkowo lecieli z prędkością 67 km/h., następnie zmniejszyli  ją do 20 km/h. Temperatura była około zera. Blisko 90 km trasy pokonano w trzy godziny.

Lidia Baranowska za: gk-press.if.ua, 13 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code