Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierz z oficjalną wizytą odwiedził Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński

Żytomierz z oficjalną wizytą odwiedził Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński

19 marca w Żytomierzu odbyło się spotkanie Konsula Generalnego RP w Winnicy Damiana Ciarcińskiego z prezesami polskich organizacji na Żytomierszczyźnie.

Po staropolsku – chlebem i solą witali Polacy nowego konsula generalnego RP na ziemi żytomierskiej. Gratulację z okazji nominacji na szefa polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy złożyła prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Wiktoria Laskowska-Szczur.

Żytomierz – stolica Polaków na Ukrainie, na Żytomierszczyznie mieszka najlicznejsza wspólnota osób polskiego pochodzenia. Historia, kultura i tradycje przekywazane przez naszych przodków nawet w czasach represji, łączy pokolenia. Pani prezes życzyła konsulowi Ciarcińskiemu wielu sukcesów i satysfakcji z pracy i wyraziła nadzieje na owocną współprace.

Konsul Damian Ciarciński podziękował przedstawicielom organizacji polskich za pracę oraz zaangażowanie na rzecz kultury polskiej na Ukrainie. Przedstawił zasady współpracy z organizacjami polskimi i zaprosił do brania udziału w uroczystościach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Konsulowi generalnemu RP w Żytomierzu towarzyszyły konsulowie Urszula Filipkowska, Magda Arsenicz i Alicja Zyguła.

Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące Karty Polaka, oraz kwestie możliwych  zmian do rejestracji na rozmowę z konsulem o przyznanie Karty Polaka. Został przedstawiony temat składania wniosków o wydanie legitymacji ucznia. Poinformowano również o zasadach wydania wiz dla grup na kolonii i studentów.

Wiktoria Laskowska-Szczur, www.zozpu.zhitomir.net, 22.03.18 r.

lp

Repatriantów z Kazachstanu, przybyłych 30 stycznia 2018 r. do Polski wita Paweł Majewski, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Fot. https://mswia.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code