Jesteś tutaj: Home » Inne » Żytomierz odwiedziła delegacja na czele z Ambasadorem RP na Ukrainie Bartoszem Cichockim

Żytomierz odwiedziła delegacja na czele z Ambasadorem RP na Ukrainie Bartoszem Cichockim

W dniu 20 stycznia do Żytomierza przybyła polska delegacja na czele z Ambasadorem RP w Kijowie Bartoszem Cichockim oraz Konsulem Generalnym RP w Winnicy Damianem Ciarcińskim.

Wspólnie z ukraińskim Ministrem ds. Weteranów, terytoriów tymczasowo okupowanych i osób przesiedlonych wewnętrznie, Oksaną Koladą oraz przedstawicielami władz obwodowych i miejskich na czele z wicegubernatorem obwodu Wołodymyrem Fedorenką i merem Żytomierza Serhijem Suchomłynem, ambasador i konsul generalny oddali cześć ukraińskim żołnierzom poległym w walkach na wschodzie kraju.

W ramach wizyty polskiej delegacji odbyło się również spotkanie z W. Fedorenką i S. Suchomłynem, podczas którego zostały omówione kwestie współpracy polsko-ukraińskiej w dziedzinie kultury, oświaty, gospodarki oraz mniejszości narodowych. Poruszono przy tym temat kontynuacji współpracy w ramach programu pomocy dla ukraińskich weteranów.

Po spotkaniu ambasador oraz konsul generalny złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Franciszka Brzezickiego, Polaka z Żytomierza, więźnia obozów koncentracyjnych oraz sowieckich łagrów.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 22 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code