Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Żytomierz – kiedyś i dziś na zdjęciach

Żytomierz – kiedyś i dziś na zdjęciach

Kwarantanna, to czas wielkich strat finansowych dla wszystkich, tak dla biznesu jak i dla pracowników firm.

Ale, to jednocześnie, jeżeli szukać pozytywów, czas samoedukacji, samorozwoju, czas przeanalizowania swoich wartości, potrzeb itd. Na razie z tą sytuacją nic nie możemy zrobić: ani jej zmienić, ani „przestać” być jej częścią, dlatego musimy przyjąć ją i żyć dalej.

Dla tych, którzy szukają,  w Internecie czeka  dużo różnych online wystaw, wycieczek, maratonów, ćwiczeń etc. Tak właśnie , trafiłam na dość niezwykły projekt fotograficzny, autorstwa żytomierzanina Konstantego Galaktionowa, dzięki któremu możemy zobaczyć Żytomierz przez pryzmat dziesięcioleci.

Autor umieszcza w Internecie zdjęcia, w postaci kolaży, który składa się z dwóch części : po lewej stronie – stare zdjęcie z kolekcji archiwalnych różnych fotografów, a po prawej stronie – współczesne zdjęcie naszego miasta, zrobione prawie z podobnej perspektywy.

Sto lat temu, Żytomierz, oczywiście, wyglądał inaczej aniż teraz: niewielkie uliczki, piękne budynki, kamienne drogi. Po II wojnie światowej, większość miasta była w ruinach, później coś odbudowano, coś nie podlegało odbudowie, gdzie  powstały inne budynki, miejsca wypoczynku.

Oglądając zdjęcia, zwróciłam uwagę, że jest sporo zdjęć, kartek fotograficznych, które posiadają  napisy w języku polskim. Zapraszam, do obejrzenia „starego-nowego” Żytomierza. Zdjęcia wzięte ze strony www.zhzh.info. Życzę  wszystkim zdrowia,  pozytywnego myślenia i dobrego humoru na co dzień.

Walentyna Jusupowa, 5 marca 2020 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code