Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zygmunt Wengłowski obchodził 94-lecie urodzin

Zygmunt Wengłowski obchodził 94-lecie urodzin

Jak co roku, 2 stycznia, obchodził swoje urodziny znany Żytomierzanin, Polak, kombatant Wojska Polskiego, prezes Stowarzyszenia Weteranów Wojska Polskiego Żytomierszczyzny, Pan Zygmunt Wengłowski. W tym roku świętował 94-lecie.

Jak zawsze w tym dniu, życzyliśmy Panu Zygmuntowi długich lat życia, niech Pan Bóg chroni, pomaga mu we wszystkim!

Pan Zygmunt jest dla młodego pokolenia, i nie tylko młodego, przykładem zdrowego umysłu w dość zaawansowanym wieku, mocnej Wiary, człowieka, który dotrzymuje swoich słów.

Bardzo się cieszymy, że możemy być z Panem Zygmuntem, dzielić z nim bardzo ważne wydarzenia w jego życiu. Już dużo napisaliśmy  o nim, ale przypomnijmy najważniejsze wydarzenia w roku 2018. Pan Zygmunt uczestniczył w Światowym Zjeździe Weteranów Walk o Niepodległość RP w Warszawie, w którym wzięło udział ok. 300 kombatantów z Polski i całego świata. W czasie tego pobytu, Pan Zygmunt miał spotkanie z Prezydentem Polski Panem Andrzejem Dudą, gdzie Prezydent powiedział Panu Zygmuntowi kilka słów wdzięczności i uścisnął rękę.

Podczas świętowania 100. rocznicy odrodzenia niepodległej Polski po 123 latach zaborów w Winnicy, poznał nowego Attaché Obrony Ambasady RP w Kijowie kmdr por. Macieja Nałęcz, a także podczas okrągłego stołu w Żytomierzu „Polacy Żytomierszczyzny” – zastępcę Attache Obrony Ambasady RP na Ukrainie płk Agnieszkę Malczewską. W czasie działalności Stowarzyszenia Weteranów Wojska Polskiego Żytomierszczyzny, prezesem której już jest 22 lata, ze wszystkimi Attache Obrony Ambasady RP na Ukrainie Pan Zygmunt współpracował i bardzo dobrze ta współpraca się układała.

Rok poprzedni był bardzo bogaty w różne wydarzenia oraz wyjazdy. Wierzymy i prosimy Boga, żeby rok 2019, był niemniej ciekawy i cały w  zdrowiu .

W obecnej chwili Pan Zygmunt opiekuje się weteranami WP w Żytomierzu i obwodzie, dużo podróżuje. Uczestniczy w wielu przedsięwzięciach, organizowanych przez Konsulat Generalny RP w Winnicy, Dom Polski w Żytomierzu oraz imprezach zorganizowanych przez społeczne organizacje polonijne.

mgr Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 3 stycznia 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *