Jesteś tutaj: Home » Inne » Życzenia Ministra Jana Dziedziczaka z Okazji Dnia Polonii w oprawie muzycznej Marszu Polonii na chwałę walczącej Ukrainie!

Życzenia Ministra Jana Dziedziczaka z Okazji Dnia Polonii w oprawie muzycznej Marszu Polonii na chwałę walczącej Ukrainie!

Już od 20 lat, 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, święto łączności z Ojczyzną 20 milionów Rodaków, którzy Polskę noszą w sercu pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.

Z tej okazji Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, Minister Jan Dziedziczak złożył zamieszkałym poza krajem Rodakom życzenia szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym, sukcesów zawodowych i społecznych oraz satysfakcji z działalności dla Ojczyzny. Podziękował za reprezentowanie Polski oraz głoszenie jej dobrego imienia na świecie.

W nawiązaniu do rocznic związanych z polskim hymnem narodowym, Minister J. Dziedziczak zaprosił Polonię ze świata do wspólnego wykonania „Marszu Polonii”, XIX-wiecznej wersji Pieśni Legionów, śpiewanej do melodii ukraińskiej dumki. Projektowi, symbolizującemu solidarność Polski z Ukrainą walczącą z rosyjskim najeźdźcą, udzieliła głosu znamienita polska śpiewaczka ukraińskiego pochodzenia Olga Pasiecznik oraz 32 artystów z 17 krajów świata. W ten sposób tradycyjny hymn Polonii stał się pieśnią solidarności, wiary w zwycięstwo i nadziei na pokój.

Posłuchajmy: https://www.gov.pl/web/polonia/marsz-polonii-na-chwale-walczacej-ukrainie-zyczenia-ministra-jana-dziedziczaka-z-okazji-dnia-polonii-2-maja

Słowo Polskie za: Arkadiusz Rynkowski, KPRM, 2 maja 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *