Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Życzenia Konsula Generalnego PR w Winnicy z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

Życzenia Konsula Generalnego PR w Winnicy z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

Drodzy Rodacy z Winnickiego Okręgu Konsularnego,

Dziś, 2 maja świętujemy Dzień Polonii i Polaków za Granicą wraz z całą społecznością polską rozsianą po świecie. Choć czas pandemii nie pozwala nam na osobiste spotkania i świętowanie, jak przyjęto zazwyczaj, to jednak jestem pewien, że przyjdzie jeszcze czas na to. Pragnę zapewnić Was o swojej i wszystkich moich współpracowników w Konsulacie Generalnym RP w Winnicy pamięci! Razem życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, ale też pogody ducha i radości. Życzę Wam, Drodzy Rodacy, tego poczucia wspólnoty z Polakami w Polsce i za granicą, które sprawia, że razem możemy powiedzieć: Polska- to brzmi dumnie!

W tych dniach świętujemy również Dzień Polskiej Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja, która dała podwaliny pod późniejsze myślenie o Rzeczpospolitej, jako naszym wspólnym dobru. Ale kwiecień i maj 2020 to również 100-letnia rocznica podpisaniu polsko-ukraińskiej umowy wojskowej, a także wspólnych, walk wojsk polskich i ukraińskich pod dowództwem Józefa Piłsudskiego i Semena Petlury przeciw bolszewikom. Wówczas polsko- ukraińskie siły wspólnie wyzwalały Kijów i wspólnie maszerowały w uroczystej defiladzie główną ulicą Winnicy. Po stu latach pamiętajmy o tym niezwykle wartościowym i braterskim epizodzie w polsko- ukraińskich relacjach.

Raz jeszcze proszę przyjąć najserdecznejsze życzenia od całego zespołu Konsulatu Generalnego w Winnicy.

Damian Ciarciński, Konsul Generalny RP w Winnicy wraz ze współpracownikami.

>> Życzenia w trybie wideo <<<

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 2 maja 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *