Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zwyciężą najlepsi… według opinii komisji MSZ

Zwyciężą najlepsi… według opinii komisji MSZ

W poniedziałek 17 lutego 2014 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP ma ogłosić zwycięzców w konkursie na realizację zadania publicznego „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą 2014”.

Do 6 grudnia ubiegłego roku na rozpatrzenie komisji wpłynęło 372 oferty. Z nich  do oceny merytorycznej zakwalifikowało się 305 ofert. 57 wniosków o dofinansowanie inicjatyw społecznych skierowanych na wsparcie Polaków za granicą odpadło ze względów formalnych albo przez złożenie po terminie czy ponad limity określone w pkt. 2.2-2.4 Regulaminu konkursu.

Drugi etap procedur, który zakończył się w połowie stycznia 2014 r., był merytoryczną oceną projektów. Do dofinansowania zostały zarekomendowane oferty, które w wyniku oceny uzyskały powyżej 60 proc. punktów.

Po ogłoszeniu konkursu w październiku br. MSZ przeprowadziło otwarte spotkania informacyjne dla organizacji pozarządowych, a także warsztaty szkoleniowe objaśniające zasady i ramy konkursu oraz proces właściwego sporządzania wniosków konkursowych. Zainteresowanie tymi spotkaniami było ogromne i udział w nich wzięło ponad 300 przedstawicieli sektora pozarządowego. Nadto pracownicy Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za granicą MSZ odpowiedzieli na ponad 240 e-maili, nadesłanych przez instytucje i osoby zainteresowane konkursem.

Od decyzji specjalnej komisji MSZ zależy czy przetrwają polskie tytuły prasowe na Kresach (większość z nich jest dotacyjna) oraz kontynuacja realizacji długotrwałych projektów polonijnych.

Na podstawie informacji msz.gov.pl

bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code