Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w warsztatach „Brave band 20” z Gwardią Narodową USA

Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w warsztatach „Brave band 20” z Gwardią Narodową USA

Żołnierze Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady rozpoczęli nowy cykl szkoleniowy treningiem sztabowym pk. BRAVE BAND z partnerami ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Od dnia 20  stycznia sztab liczący blisko 70 żołnierzy z trzech państw założycielskich prowadzi warsztaty z procesu decyzyjnego z żołnierzami Gwardii Narodowej
z Pensylwanii, Illinois oraz Kalifornii.

BRAVE BAND jest pierwszym przedsięwzięciem w tegorocznym cyklu szkoleniowym. Wnioski z poprzednich treningów i ćwiczeń zostały wyciągnięte. Obecnie, mamy możliwość ich praktycznego przetestowania i zastosowania przy wsparciu i ekspertyzie naszych partnerów z Gwardii Narodowej” zaznaczył płk Michał MAŁYSKA, Szef Sztabu LITPOLUKRBRIG.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy kontynuować nasze relacje wraz naszymi partnerami. Współpraca z Wielonarodową Brygadą w Polsce jest dla nas szczególnie ekscytująca, ponieważ obecnie współpracujemy ze stanami Kalifornii i Pensylwanii, które z kolei są partnerami z Ukrainą i Litwą. Międzynarodowa Brygada prezentuje wysoki poziom umiejętności i stale doskonali personel sztabu oraz angażuje się w ulepszanie systemów i stałych procedur operacyjnych. Przez lata tego partnerstwa zaobserwowaliśmy bardzo pozytywny rozwój Brygady” – komentuje płk Glen Petersen, oficer Dowództwa Sił Połączonych (z ang. JFHQ) G7, Illinois ANG

Instruktorzy z Kalifornii, Pensylwanii i Illinois odgrywają rolę dowództwa szczebla nadrzędnego dywizji, natomiast sztab Brygady działa jako pierwszoplanowy ćwiczący. Dodatkowo doradzają  Dowództwu i jego personelowi podczas procesu decyzyjnego i opracowywaniu rozkazów.

Warto również wspomnieć, że w trakcie pierwszego etapu treningu sztabowego BRAVE BAND, Dowództwo Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady wyda rozkaz operacyjny. Będzie on stanowił podstawę dla kolejnego etapu treningu sztabowego dla jednostek afiliowanych pod koniec lutego, który będzie przeprowadzony na Stanowisku Dowodzenia rozwiniętym w warunkach polowych przez bdow 19 Brygady Zmechanizowanej.

Zgodnie ze słowami płk Dmytro BRATISZKO, Dowódcy Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady, ten trening sztabowy nada tempo działaniom w ramach utrzymania Pełnej Zdolności Operacyjnej.

“Dowództwo jest w gotowości do wypełnienia zadań, jeśli takie zostaną nam postawione. Oficerowie sztabu z Polski, Litwy i Ukrainy maja wykorzystać ten czas na doskonalenie umiejętności planowania, interoperacyjności oraz pozostawać w gotowości do wyjazdu jeśli otrzymamy taki rozkaz”  podsumował płk Dmytro BRATISHKO.

Olena Slobodianiuk, 27 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code