Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Zmarła Feliksa Bielińska, wieloletnia prezeska polskiej organizacji w Nieżynie

Zmarła Feliksa Bielińska, wieloletnia prezeska polskiej organizacji w Nieżynie

Mieszkańcy Nieżyna, prezesi i członkowie polskich organizacji pożegnali  Feliksę Bielińską, zmarłą 9 listopada z powodu choroby serca.

Feliksa Bieliński od 2004 roku przewodniczyła  Związkowi Kulturalno-Oświatowemu „Aster”, była założycielką Centrum Kultury Polskiej w Nieżynie. Z jej inicjatywy w mieście corocznie odbywały się festiwale kultury polskiej, gośćmi którego byli przedstawiciele polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie, władz i organizacji polskich.

Jeden znany nieżyński krajoznawca i historyk powiedział o Feliksie Bielińskiej, że miała wyjątkowy talent – być patriotką polską, która mocno kochała Ukrainę. Potrafiła połączyć to hasło w swojej pracy społecznej, zbliżając  kultury obydwu narodów. Darzyła miłością tak Polskę, jak i Ukrainę. By pożegnać się z aktywną działaczką społeczną do Nieżyna przybyło dużo kolegów, przyjaciół, współpracowników. Uczcili pamięć Feliksy Bielińskiej również przedstawiciele miasta i rejonu, nauczyciele i przedstawiciele polskich organizacji Kijowa i innych miast.

Lidia Baranowska na podstawie informacji ukraińskich mediów, 16 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *