Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zjazd ministrantów w Brzuchowicach

Zjazd ministrantów w Brzuchowicach

W okresie 26-29 grudnia 2017 roku w malowniczych Brzuchowicach, pod Lwowem, odbył się zjazd ministrantów z pallotyńskich parafii: Żytomierza, Dowbysza, Jabłonnego i Odessy.

Ogólnie w spotkaniu wzięło udział 21 osób, dwóch animatorów i główny organizator o. Leonid Jaroszyński SAC – moderator duszpasterstwa powołań Delegatury Matki Bożej Fatimskiej.

Ministrant – to nie tylko człowiek, który służy przy ołtarzu, a przede wszystkim Chrześcijanin, który świadomie przeżywa swoją wiarę. Dla tego trzeba pogłębiać swoje życie duchowe, w tym celu pod czas spotkania odbyły się zajęcia z publicznego czytania, sakramentów Kościoła i „szkoła modlitwy”.

Nie zabrakło także czasu na aktywny odpoczynek, podczas którego uczestnicy odwiedzili stadion „Arena Lwów”, Wyższe Seminarium Duchowe Archidiecezji Lwowskiej oraz piękne miasto Lwów.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość poczuć się jak w domu, dzięki atmosferze, którą stworzyli Pallotyni o. Piotr Worwa SAC i o. Eugeniusz Cymbaliuk SAC w domu ojców Pallotynów w Brzuchowiczach.

„Razem z ministrantami z różnych regionów Ukrainy pojechaliśmy do Brzuchowic i Lwowa, gdzie nas gościnnie przywitał o. Eugeniusz Cymbaluk. Z nami pojechał także o. Leonid i animatorzy – Andrzej i kleryk Jarosław. Ten wyjazd bardzo mi się spodobał. Program pobytu był bardzo bogaty. Mieliśmy różne zajęcia, ale również i różne wycieczki. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Lwów Arenę, następnego dnia Katedrę Łacińską, gdzie uczciliśmy relikwie św. Jana Pawła II, Ratusz miasta Lwów i piękne świąteczne Targi. Dziękuję o. Leonidowi oraz innym, kto dołączył się do organizacji wyjazdu – mówił jeden z jego uczestników Denys Melnyk.

Walentyna Jusupowa http://sac-ua.info, 11.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code