Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza gościł w Łucku

Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza gościł w Łucku

Fot. KG RP w Łucku

W pierwszej połowie grudnia w łuckim Gimnazjum nr 4 odbyły się warsztaty z przygotowania tradycyjnych ozdób świątecznych.

W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadził zespół folklorystyczny z polskiego Marzysza (woj. świętokrzyskie), który przybył na zaproszenie Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku.

Zespół uczestniczył w projekcie „Tradycje Bożego Narodzenia”, realizowanym ze środków polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

W ramach projektu Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza zaprezentował tradycyjne kolędy i pastorałki, natomiast kierownik zespołu, pani Teresa Klimczak, wszechstronnie uzdolniona propagatorka rodzimego folkloru, śpiewaczka, aktorka i reżyserka, autorka scenariuszy, wykonawczyni bibułkowych kwiatów i ozdób choinkowych, palm, pisanek i wszelkich form zdobniczych wnętrza chat, kapliczek i krzyży, poprowadziła warsztaty wykonywania ozdób choinkowych z bibuły.

Zajęcia odbywały się w Gimnazjum nr 4 w Łucku, w których uczestniczyli nauczyciele języka polskiego z Łucka oraz osoby biorące udział w spotkaniu Klubu Polskiego. 8 grudnia 2017 roku Goście z Polski wzięli udział w miejskim przeglądzie kolędniczym, a po zakończeniu części konkursowej wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek.

Wszyscy uczestnicy oraz laureaci przeglądu kolędniczego otrzymali upominki, które w imieniu Konsula Generalnego RP w Łucku Wiesława Mazura wręczyła wicekonsul Aneta Ksel.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Łucku, 22.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code