Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Zełenski wciąż przoduje w rankingu kandydatów na prezydenta. Ale nie w drugiej turze?

Zełenski wciąż przoduje w rankingu kandydatów na prezydenta. Ale nie w drugiej turze?

Fot. president.gov.ua

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższym czasie, to Wołodymyr Zełenski zdobyłby najwięcej głosów w pierwszej turze.

Taką informację podał Ukrinform na podstawie danych Centrum Razumkowa wraz z Fundacją „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa.

Tak więc, według sondażu, 17,5% wszystkich respondentów lub 24% spośród tych, którzy zamierzają głosować i zdecydowali o wyborze, oddałoby głos na Zełenskiego.

Na Petro Poroszenkę zamierza głosować odpowiednio 11% i 16%, na Julię Tymoszenko 8% i 10%, na Jurija Bojkę 7,5% i 9%, na Dmytro Razumkowa odpowiednio 7% i 9%., na Ihora Smeszko – odpowiednio 5 % i 6%, na Jewhenia Murajewa – odpowiednio 5% i 6%, na Wołodymyra Hrojsmana – odpowiednio 3,5% i 5%.

Według sondażu Zełenski i Poroszenko w przypadku rywalizacji wyborczej w drugiej turze otrzymaliby mniej więcej taką samą liczbę głosów – 23% wszystkich respondentów lub 50% tych, którzy wezmą udział w wyborach i zdecydują, na kogo głosować .

Jeśli Zełenski i Bojko przejdą do drugiej tury, na urzędującego prezydenta odda głos 26% wszystkich respondentów lub 63% spośród tych, którzy zamierzają głosować i zdecydowali o wyborze,na Bojko – odpowiednio 17% i 37%.

Słowo Polskie za: Ukrinform, 3 stycznia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code