Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Zełeński: do 2035 roku Ukraina będzie miała nowoczesną flotę

Zełeński: do 2035 roku Ukraina będzie miała nowoczesną flotę

Fot. zn.ua

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu dziennikarzom z Krymu na Wyspie Zmijnej, która jest obecnie najbardziej wysuniętym na południe terytorium Ukrainy kontrolowanym przez Kijów – pisze Ukraińska Prawda.

„Na razie Krym wygląda jak lotniskowiec. To nie jest już ta perła ukraińskiej ziemi nad morzem. Dziś to zmilitaryzowany półwysep Federacji Rosyjskiej, gdzie codziennie zwiększana jest liczba uzbrojenia, zmniejszana liczba rdzennej ludności (…)” – mówił Zełenski.
Prezydent zauważył, że kwestia Krymu dotyczy też „rozlokowania wybrzeża czarnomorskiego i azowskiego”. „Pracujemy nad tym. Jest zadanie do 2035 roku zbudowania wielkiej floty” – poinformował.

Jak przekazał Zełenski, Ukraina liczy na wsparcie ze strony UE, Wielkiej Brytanii i USA w ramach tego projektu. „Otrzymaliśmy już pełne wsparcie od Wielkiej Brytanii. Kwestia wzmocnienia Marynarki Wojennej Ukrainy jest częścią naszego spotkania z prezydentem USA (Joe Bidenem) i częścią porządku dziennego Platformy Krymskiej i naszych rozmów z innymi państwami” – powiedział ukraiński prezydent.

Słowo Polskie za: PAP, 23 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code