Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Zdjęcia Juliena Bryana na wystawie w Kijowie

Zdjęcia Juliena Bryana na wystawie w Kijowie

W kijowskim parku Wołodymyrska Górka przy pomniku Włodzimierza Wielkiego otwarto wystawę pt. „Amerykanin na Ukrainie. Zdjęcia Juliena Bryana z lat 1930-1958”.

Ekspozycja została przygotowana przez Ambasadę Polski w Kijowie, Instytut Pamięci Narodowej przy wsparciu Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej.

Na wystawie można obejrzeć zdjęcia wykonane przez Amerykanina Juliena Bryana, podczas jego pobytu na Ukrainie – w Kijowie, Charkowie, Odessie i na Krymie. Na zdjęciach można zobaczyć codzienność życia ich mieszkańców oraz budynki i place, które już nie istnieją. Zdjęcia wykonane po II wojnie światowej przedstawiają skalę zniszczeń oraz trudy życia cywilów. Okres lat 50-ch pokazuje, jak wyglądał okres odwilży postalinowskiej.

W tym samym czasie na parkanie Ambasady RP w Kijowie zaprezentowano wystawę „Amerykanin w Warszawie. Zdjęcia Juliena Bryana z września 1939 roku”. Na tych zdjęciach można zobaczyć, jak wyglądało życie Warszawiaków w pierwszych tygodniach wojny przed początkiem okupacji niemieckiej.Wystawę w Kijowie będzie można oglądać do 31 października.

Słowo Polskie za: Ambasada RP w Kijowie, 29 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code