Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Zbliżają się święta!

Zbliżają się święta!

19 grudnia 2020 roku w Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. Grocholskich działającej przy SP Chrześcijańsko-Demokratyczny Związek Polaków Winnicy odbyło się spotkanie wigilijne z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W tym dniu wszyscy zebrani mieli wspaniałą okazję odkryć prawdziwy klimat świąt bez konieczności podróży do Polski. Pani Lidia Paulukiewicz, nauczycielka języka polskiego, skierowana do pracy w Winnicy przez ORPEG, zaprosiła wszystkich do poznania pięknych tradycji świątecznych oraz opowiedziała nie tylko o współczesnych obyczajach, a i o tym, jak nasi przodkowie nakrywali do stołu, jakie podawali potrawy i co one symbolizowały.

Czas Bożego Narodzenia to w Polsce prawdziwie magiczny i wyjątkowy okres w roku. Polacy są znani ze swej gościnności, a w tym szczególnym dla wszystkich czasie nabiera ona jeszcze większego znaczenia. W Boże Narodzenie nikt nie powinien być sam, dlatego też 24 grudnia każdy nieznajomy jest mile widziany, a podczas kolacji wigilijnej każda rodzina zostawia dodatkowe nakrycie dla nieznajomego wędrowca.

W świątecznej atmosferze wszyscy częstowali się słodyczami, życząc sobie pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym 2021 roku. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie prezenty ufundowane przez Konsulat Generalny  RP w Winnicy.

Wiktoria Bednarska, 23 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *