Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie OPEN CALL dla muzyków ukraińskich

Zaproszenie OPEN CALL dla muzyków ukraińskich

OPEN CALL dla muzyków ukraińskich do polsko-ukraińskiej orkiestry rozrywkowej. Termin nadsyłania zgłoszeń: 13 sierpnia – 7 września 2018 roku. Formularz zgłoszeniowy trzeba wysyłać na adres: [email protected] Dla muzyków przewidziane jest wynagrodzenie.

Instytut Adama Mickiewicza, Program OPEN POLAND ogłasza nabór do Polsko-Ukraińskiej Orkiestry Rozrywkowej, która podczas prób i warsztatów w dniach 12-18 listopada 2018 roku w Kijowie stworzy niezwykły repertuar bazujący na tekstach współczesnej poezji ukraińskiej. Streaming z warsztatów będzie transmitowany na antenie jednej z ukraińskich rozgłośni radiowych, a także na stronie www.culture.pl.

Idea projektu. Polscy muzycy i kompozytorzy, Michał Górczyński i Paweł Szamburski, wspólnie z ukraińskimi muzykami podczas warsztatów skomponują utwory, które złożą się na koncert/ słuchowisko. W kolejnych latach muzycy wystąpią na scenach wydarzeń muzycznych w Polsce, na Ukrainie, i na całym świecie.

Muzycy powinni być sprawni w obsłudze swoich instrumentów, w miarę biegli w czytaniu nut, ale przede wszystkim kreatywni, otwarci na improwizację, współtworzenie oraz współkompozycję utworów muzycznych dla orkiestry.

Zapraszamy muzyków pochodzących z różnych środowisk artystycznych, zarówno klasycznych, jazzowych, jak i improwizujących i eksperymentalnych.

Więcej informacji na stronie https://iam.pl.

Walentyna Jusupowa, 23.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code