Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na XIV Polsko-Krymskotatarsko-Żydowsko-Ukraińskie Międzyreligijne Seminarium Młodzieży „Arka”

Zaproszenie na XIV Polsko-Krymskotatarsko-Żydowsko-Ukraińskie Międzyreligijne Seminarium Młodzieży „Arka”

W dniach 18-26.07.2019 r. odbędzie się XIV Polsko-Krymskotatarsko-Żydowsko-Ukraińskie Międzyreligijne Seminarium Młodzieży „Arka”.

Uczestnicy seminarium to młodzież czterech narodowości z różnych regionów Ukrainy tworzących w swoim współistnieniu historię i kulturę państwa ukraińskiego. Podczas seminarium odbywają się narodowe dni – krymskotatarski, polski, żydowski, ukraiński. Was zapraszamy jako przedstawicieli polskiej mniejszości narodowej.

W czasie tych 10-ciu dni na uczestników czekają spotkania z ekspertami, naukowcami, artystami, duchownymi, zaplanowane są również zajęcia warsztatowo-integracyjne w celu nawiązania kontaktów i wzajemnych więzi i przezwyciężania stereotypów. Ci którzy się zgłoszą na pewno nie pożałują.

Organizatorami Seminarium Młodzieży „Arka” są: Konsulat Generalny RP we Lwowie, Ukraiński Uniwersytet Katolicki we Lwowie, Centrum Badań nad Holokaustem TKUMA w Dnipro, Stowarzyszenie „Krym SOS”, Pałac Kultury im. Hnata Hotkewycza we Lwowie oraz Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie.

Do udziału w seminarium ARKA zapraszane są osoby które ukończyły już 18 rok życia i posiadają dokument potwierdzający ich przynależność narodową – Kartę Polaka, lub świadectwo urodzenia z zaznaczeniem narodowości polskiej.

Chętnych do udziału proszę o zgłaszanie się w trybie mailowym do koordynatora projektu w KG RP we Lwowie Pani Maryli Demcio:
e-mail: [email protected],
tel: (+380 32) 295 79 56
fax: (+380 32) 295 79 80

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo do 10.06.2019 r.

Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankowsku, 19 maja 2019 r.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code