Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na V Międzynarodowy festiwal „Muzyka Chopina pod gołym niebem”

Zaproszenie na V Międzynarodowy festiwal „Muzyka Chopina pod gołym niebem”

W dniach 23-24 czerwca w „Zamku Radomyśl” odbędzie się największy w Ukrainie festiwal muzyki klasycznej na świeżym powietrzu.

Wybitni wykonawcy muzyki klasycznej zjadą  do niewielkiego miasteczka Radomyśla, by zagrać najpiękniejsze utwory polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Festiwal „Muzyka Chopina pod gołym niebem” jest jednym z największych festiwali takiego formatu na Ukrainie i tradycyjnie odbywa się w ramach projektu kulturalnego „Via Regia” .pod patronatem Ambasady RP w Ukrainie. Szczególną popularność zdobył on w środowisku twórczej inteligencji, przedstawicieli misji dyplomatycznych oraz osób, szanujących muzykę klasyczną.

Zdaniem organizatorów „Muzyka Chopina pod gołym niebem” – to jeden z elementów dyplomacji kulturowej, łączącej kraje i narody wokół takich wartości, jak sztuka.

Festiwal będzie odbywać się w formacie maratonu – 23 czerwca utwory muzyczne zagrają pianiści ze starszej grupy wiekowej, a 24 czerwca – utalentowane dzieci szkól muzycznych Ukrainy i Polski. Wszyscy artyści, biorący udział w imprezie chopinowskiej w Radomyślu są laureatami światowych prestiżowych konkursów muzycznych.

Więcej informacji na stronie www.chopin.radozamok.com.ua.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji www.chopin.radozamok.com.ua, 18.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code