Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia tablicy Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu. Aktualizacja

Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia tablicy Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu. Aktualizacja

Official website of the President of Poland

Szanowni Państwo! Prezesi i członkowie organizacji polskich, kierownicy i uczestnicy zespołów polonijnych,  nauczycieli-poloniści, Polacy obwodu żytomierskiego i innych regionów na Ukrainie!

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa 20 maja 2017 roku na uroczystości z okazji odsłonięcia w Żytomierzu tablicy dedukowanej Prezydentowi Rzeczpospolitej Polski panu Lechowi Kaczyńskiemu.

Uroczystości odbędą się w ramach Obchodów Dnia Europy w Żytomierzu i rozpoczną się o godz. 11.00 z mszy świętej w kościele św. Jana z Dukli.

Następnie o godz. 12.00 przy ulicy L. Kaczyńskiego 2 (po prawej stronie od teatru żytomierskiego) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy ku czci pamięci Lecha Kaczyńskiego z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP.

Kontynuacją przedsięwzięcia będzie otwarta dyskusja na temat: „Lech Kaczyński a relację polsko-ukraińskie i polsko-gruzińskie”, która odbędzie się przy ulicy Mychajliwskij w godz. 14.00-16.00.

W załączniku wysyłamy także harmonogram Obchodów Dnia Europy w Żytomierzu (j. ukr.), który w tym roku jest bardzo rozmaity i atrakcyjny.

>>> Program obchodów Dni Europy w Żytomierzu <<<<

Więcej informacji o uroczystościach – pod numerem +38 097 793 30 81 (p. Natalia Kostecka-Iszczuk).

Dyrektor Domu Polskiego w Żytomierzu dr Irena Perszko, 10.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code