Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na prezentację „Klasztorów” Antoniuka w Odessie

Zaproszenie na prezentację „Klasztorów” Antoniuka w Odessie

5 sierpnia o godz. 14:00 w Odeskiej Narodowej Bibliotece Naukowej przy ul. Pasteura 13 swoją twórczość w dniu otwarcia festiwalu książki „Zielona Fala” zaprezentuje ukraiński dziennikarz Dmytro Antoniuk.

Odeskim czytelnikim ukraiński dziennikarz z Kijowa zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Rzymskokatolickie klasztory na Ukrainie”, którą wcześniej mieli okazję poznać mieszkańcy Lwowa, Winnicy, Żytomierza, Chmielnickiego, Kamieńca, Baru i wielu innych miejscowości.

Dmytro Antoniuk – ukraiński dziennikarz, podróżnik, wolny strzelec. Członek Narodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Ukrainy. Od 2002 roku publikuje w periodykach. Od 2003 roku redaktor działu Kultura w dwujęzycznej, ukraińsko-angielskiej gazecie Kyiv Weekly. Seria przewodników turystycznych wydanych w Kijowie i Charkowie to odzwierciedlenie jego miłości do podróżowania i troska o dziedzictwo kulturowe Ukrainy:155 polskich zamków i rezydencji na Ukrainie. I Część (2011); 315 polskich zamków i rezydencji na Ukrainie. II część (2012); Ukraina. 101 najciekawszych muzeów (2010); Ukraina. 101 starodawnych pałaców i parków (2010); Siedem wędrówek po Połtawszczyźnie (2009); Czternaście wędrówek po Winnicczyźnie (2009); Cztery wędrówki po Żytomierszczyźnie (2008). Jego najnowsza książka „Klasztory rzymsko-katolickie na Ukrainie” ukazała się w roku 2021.

Słowo Polskie za: KG RP w Odessie, 4 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *