Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie młodzieży do Polski

Zaproszenie młodzieży do Polski

Polskie Narodowe Centrum Kultury www.nck.pl ogłosiło, że od poniedziałku 7 lutego przyjmuje wnioski w ramach programu : „Polsko-ukraińska wymiana młodzieży”.
Ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń i ich poprawność –  tym roku będzie trudno coś zrealizować, ale można pomyśleć o przyszłym roku i wymianie w ramach np. parafii.

Program powinien podjąć tematy:
a „Historia lokalna”. Młodzież  przygotowuje zajęcia z historii własnej miejscowości.
b „Kultura regionu”. Prezentacja kultury danego regionu na kulturalnej mapie Polski/Ukrainy.
c „Poznajemy język sąsiada”. Młodzi ludzie, w lekkiej formie poznają podstawy języka sąsiada.

Podmiotami mogącymi ubiegać się o współfinansowanie projektów są: szkoły, samorządowe instytucje kultury prowadzące zajęcia z młodzieżą, organizacje pozarządowe.

Uczestnicy projektów to młodzież w przedziale wiekowym 12 – 18 lat.
Projekt może liczyć od 7 do 21 dni programu.

W przypadku realizacji projektu na terytorium Polski możliwe jest uzyskanie współfinansowania na: zakwaterowanie i wyżywienie uczestników projektu z obu stron (w przypadku zakwaterowania u rodzin tylko na wyżywienie dla strony ukraińskiej), kieszonkowe dla uczestników i opiekunów ze strony ukraińskiej, koszty tłumacza/y oraz koszty transportu grupy ukraińskiej do Polski i na Ukrainę.

Maksymalna wysokość współfinansowania w jednej edycji programu dla jednego Wnioskodawcy nie może przekroczyć kwoty 50 000 zł


Wszelkie szczegóły::
http://www.nck.pl/index/view/id/385/permalink/o-programie/type

Za odnalezienie i udostępnienie tej informacji dziękujemy bratu Jerzemu Zielińskiemu OFM z klasztoru Kapucynów w Winnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code