Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w projekcie „Polska jakiej nie znacie!”

Zaproszenie do udziału w projekcie „Polska jakiej nie znacie!”

W dniach od 4 do 27 lipca 2014 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie realizuje projekt „Polska jakiej nie znacie!”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw  Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”. Adresatem inicjatywy jest młodzież polska i polonijna z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy oraz Uzbekistanu. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a rekrutacja otwarta i trwa do 30 maja 2014 r.

Projekt „Polska jakiej nie znacie!” wyrósł z idei stworzenia międzynarodowej platformy współpracy, ukierunkowanej na pogłębianie wiedzy i kształcenie umiejętności, mających kluczowe znaczenie dla rozwoju młodego człowieka w warunkach współczesnej, wysoce konkurencyjnej i zorientowanej na innowacyjność gospodarki. Młodzi uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach języka polskiego oraz warsztatach, obejmujących trzy grupy tematyczne:  przedsiębiorczość i ekonomia, turystyka i kultura, design i kreatywność.

Poza walorami edukacyjnymi w specjalistycznych obszarach wiedzy realizacja projektu stwarza dla jego beneficjentów wyjątkową okazję poznania języka i kultury swojej ojczyzny w żywej interakcji z Polakami. 

Koszty, ponoszone przez uczestników:

– Dojazd do Krakowa i z powrotem,
– Wiza,
– Ubezpieczenie na czas trwania projektu.

Kontakt:

e-mail: [email protected]
www: www.uek.krakow.pl

Obowiązkowe dokumenty aplikacyjne:

– Karta zgłoszeniowa uczestnika
– Skan Karty Polaka lub zaświadczenia o pochodzeniu polskim wydanego przez Konsulat RP
– Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych
– Oświadczenie o wypełnieniu testu on-line.

W celu zgłoszenia do udziału w projekcie należy do 30 maja 2014 roku przesłać na podany adres e-mail obowiązkowe dokumenty aplikacyjne i wypełnić test języka polskiego on-line!

Więcej informacji o projekcie, karta zgłoszeniowa pod tym linkiem.

Na podstawie informacji KG RP w Winnicy, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *