Jesteś tutaj: Home » Inne » Zaproszenie do udziału w XVI Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie

Zaproszenie do udziału w XVI Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie

Serdecznie zapraszamy Państwa na XVI Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie, który odbędzie się 17-19 grudnia 2021 roku w Żytomierzu.

Festiwal jest pierwszym etapem 28. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Cieszymy się, że kolejny raz połączymy się, by wspólnym śpiewem głosić radość Bożego Narodzenia!

Polska Kolęda na Żytomierszczyźnie pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

W celu zgłoszenia swojego udziału prosimy o wypełnienie on-line formularza znajdującego się w zakładce Rejestracja MFKIP (Lub w załączeniu).

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do 30 listopada 2021 r.

Organizatorem Eliminacji jest Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Urząd kultury i sportu Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Projekt realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu: Wielka Polska Rodzina – promujemy polską kulturę na Ukrainie współfinansowanego ze środków pochodzących z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2021 roku.

Więcej na http://zozpu.zhitomir.net/zgloszenie-na-xvi-festiwal-polskiej-koledy-na-zytomierszczyznie/#.YZVtC1VBzZ4

Słowo Polskie za: ŻOZPU, 17 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *