Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w VII edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2022/2023

Zaproszenie do udziału w VII edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2022/2023

Fundacja Wolność i Demokracja serdecznie zaprasza do udziału w VII edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2022/2023.

Olimpiada Historii Polski to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Historycznego organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja. Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski, jak również rozwijanie zainteresowań, kształtowanie i umacnianie świadomości historycznej młodzieży, a poprzez to wspieranie polskiej tożsamości za granicą. W Olimpiadzie może wziąć każdy uczeń polskiego pochodzenia uczący się poza granicami Polski, niezależnie od rodzaju placówki oświatowej.

W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 2000 uczestników z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Norwegii, Francji i Grecji, Wielkiej Brytanii,.

W VII edycji Olimpiady dla dzieci szkół podstawowych w wieku 10-13 lat w ramach Olimpiady przewidziany jest Konkurs Historii Polski dla Juniorów dla Polonii i Polaków za granicą

Do I etapu VII. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2022/2023 zgłaszać się mogą uczniowie urodzeni w roku 2008 lub wcześniej.

Do Konkursu Historii Polski dla Juniorów dla Polonii i Polaków za granicą mogą zgłaszać się uczniowie urodzeni w latach 2009-2012.

Egzaminy I etapu VII edycji Olimpiady odbędą się on-line na platformie egzaminacyjnej https://olimpiadahistoriipolski.pl/, w dniu 27 listopada 2022 r.

Egzaminy dla I etapu VII edycji Olimpiady i Konkursu Historii Polski dla Juniorów odbędą się w tym samym dniu, ale w różnych godzinach.

Serdecznie zapraszamy do udziału młodzież i dzieci oraz placówki na całym świecie.

Zapisy do I etapu VII. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2022/2023 trwają do 15 listopada 2022.

Rejestracji uczniów na platformie dokonuje Szkolna Komisja Egzaminacyjna.

Więcej informacji na temat Olimpiady https://wid.org.pl/olimpiada-historii-polski/.

Słowo Polskie za: WiD, 7 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code