Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w VI Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji im. Walentego Grabowskiego

Zaproszenie do udziału w VI Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji im. Walentego Grabowskiego

Ogólnoukraiński konkurs recytacji polskiej poezji jest organizowany przez Żytomierski obwodowy Związek Polaków na Ukrainie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Tegoroczna edycja poświęcona jest 150-leciu Łesi Ukrainki.

Konkurs odbędzie się w dniach 10-15 maja 2021 r. w Żytomierzu.

Przedsięwzięcie odbywa się w celu popularyzacji języka polskiego wśród uczniów ogólnokształcących edukacyjnych szkół, sobotnio-niedzielnych szkółek Ukrainy. Przewiduje szczególne wyeksponowanie wielowiekowych historycznych więzi kulturowych między Polską a Ukrainą oraz zaznajomienie uczestników i słuchaczy z polską poezja.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

I etap na konkurs  on-line uczestnicy składają do Komitetu Organizacyjnego ankietę – zgłoszenie udziału (w załączniku) w formie elektronicznej do 10 maja 2021 r. oraz przesyłają wystąpienie nagrane telefonicznie (lub na innym nośniku) na adres e-mail: [email protected] za pośrednictwem WeTransfer;
II etap do finału organizatorzy zaproszą zwycięzców I etapu konkursu, który odbędzie się 15 maja 2021 roku w Żytomierzu.

Uczestnicy konkursu:

Uczestnikami Konkursu recytatorskiego mogą być uczniowie ogólnokształcących szkół i szkółek sobotnio-niedzielnych  w trzech wiekowych kategoriach:

– młodszy  wiek – uczniowie 1-5 klas (8-10 lat);
– średni wiek – uczniowie 5-8 klas (11-14 lat);
– starszy wiek – uczniowie 9-11 klas (15-17 lat).

Odznaczenie uczestników konkursu:

Zwycięzcy Konkursu są wyłaniani w każdej z wyżej wymienionych kategorii wiekowych.

>>>Regulamin (j. ukr.)<<<

>>>Ankieta uczestnika<<<

Wiktoria Laskowska-Szczur, prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie, 27 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code