Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w projekcie Turniej Debat Historycznych

Zaproszenie do udziału w projekcie Turniej Debat Historycznych

Fot. http://www.finanzagevolatanetwork.com

W dniach 12–15 czerwca 2018 roku w Warszawie odbędą się warsztaty dla liderów reprezentujących organizacje bądź instytucje polonijne dotyczące wykorzystania debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej.

Szkolenie jest organizowane przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z Fundacją „Projekty Edukacyjne” w ramach Programu Polonijnego BEN IPN.

Podczas szkolenia przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące zasad debaty oksfordzkiej oraz wystąpień publicznych pod kątem pracy z młodzieżą. Uczestnicy poznają też wybrane zagadnienia historyczne związane z tematyką turnieju. Część warsztatów odbędzie się w ramach trwającego w tym czasie w Sejmie RP finałowego Turnieju Debat Historycznych IPN. Uczestnicy będą mieli możliwość obserwowania debat pomiędzy najlepszymi drużynami licealistów z całej Polski, omawiania, a także oceniania wystąpień młodzieży. Warsztaty staną się także okazją do spotkania z nauczycielami, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy metodą debaty oksfordzkiej z uczniami.

Dzięki metodzie debaty oksfordzkiej młodzież ma możliwość nauczyć się: patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców. Dla młodzieży, która na co dzień mieszka poza Polską, jest to też doskonały trening wypowiadania się w języku polskim.

Więcej informacji na temat dotychczasowego wykorzystania debaty oksfordzkiej w działaniach IPN można znaleźć: pamiec.pl/debaty oraz www.facebook.com/debatyhistoryczne.

Zgłoszenie do udziału jest równoznaczne z deklaracją przygotowania drużyny (4 osoby w wieku 14–19 lat) i udziału wraz z nią w Turnieju Debat Historycznych #mojaniepodległa, który odbędzie się w pierwszym kwartale 2019 roku. Zespoły przygotowane przez lidera uczestniczącego w warsztatach mają zagwarantowany udział w turnieju.

Kurs jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wyżywienie i zakwaterowanie od 11 do 16 czerwca. Liczba miejsc ograniczona.

Warunkiem zakwalifikowania na warsztaty jest deklaracja udziału w całym kursie (przyjazd: 11 czerwca, wyjazd: 16 czerwca).

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 6 maja br.

Informacji na temat warsztatów udziela Karolina Kolbuszewska, tel. +48 22 5818595; e-mail: [email protected]

Szczegółowe informacje na stronie IPN: http://pamiec.pl/pa/edukacja/projekty-edukacyjne/ogolnopolskie/turniej-debat-historycz/aktualnosci/19642,Rozpoczynamy-nabor-na-warsztaty-dla-liderow-edycji-polonijnej-projektu-Turniej-D.html

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 16.04.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code