Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie do udziału w konkursie „Opowiedz mi o Polsce – historie rodzinne”

Zaproszenie do udziału w konkursie „Opowiedz mi o Polsce – historie rodzinne”

Zapraszamy do udziału w konkursie „OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE”. Konkurs jest organizowany przez Portal IDA – Informator dla Aktywnych razem z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Udział w konkursie „Opowiedz mi o Polsce – Historie rodzinne” wymaga przejrzenia rodzinnych archiwów i znalezienia pamiątek związanych z Polską, jej kulturą, historią, drogą do niepodległości lub walką o wolność ojczyzny. Następnie należy opowiedzieć historię związaną z tymi niezwykłymi przedmiotami – napisać skąd się wzięły, do kogo należały, jak wiele dla Państwa oraz waszych bliskich znaczą. Nadesłane prace powinny być połączeniem zdjęć i komentującego je tekstu lub fotoreportażem, który przedstawi historię znalezionego rodzinnego przedmiotu.

Prace prosimy wysyłać do 6 listopada. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 listopada 2020 roku.

W trzeciej edycji konkursu OPOWIEDZ MI O POLSCE – RODZINNE HISTORIE wygrać można aparaty fotograficzne – lustrzanki cyfrowe, smartwatche, czytniki e-booków oraz książki i gry planszowe.

W tym roku nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 18 lat oraz osoby dorosłe.

Szczegóły dotyczące konkursu i informacje przydatne w tworzeniu pracy konkursowej znajdują się na stronie: https://ida.pol.org.pl/konkurs-opowiedz-mi-o-polsce-rodzinne-historie-2020.

Jeżeli pojawią się pytania, wątpliwości dot. przygotowania prac konkursowych oraz ewentualnie wypełnieniu wymaganych dokumentów, proszę kontaktować z koordynatorem projektu w obwodzie żytomierskim, Walentyną Jusupową – 0979358918 lub [email protected].

Walentyna Jusupowa, 4 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code