Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie dla artystów i zespołów do udziału w XV Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie

Zaproszenie dla artystów i zespołów do udziału w XV Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie

Żytomierski Obwodowy Związek Polaków serdecznie zaprasza na XV Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie, który odbędzie się 17-20 grudnia 2020 roku w Korosteniu- Żytomierzu.

Festiwal jest pierwszym etapem XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Na zgłoszenia i przesłanie nagrań czekamy do 30 listopada!

Eliminacje do tegorocznej edycji konkursu trwać będą w dniach 7-27 grudnia br. w formie zdalnej – komisje w ośrodkach regionalnych będą oceniały nagrany i przesłany materiał, a najlepsi uczestnicy zostaną do kolejnego zakwalifikowani etapu oraz zaproszeni na gala koncert XV Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie.

Poniżej znajduje się tegoroczny regulamin konkursu z prośbą o przekazanie zainteresowanym i promocję wydarzenia w Państwa jednostce.

REJESTRACJA odbywa się w trybie online  https://mfkip.pl/rejestracja

Organizatorem jest Korosteński Związek Polaków na Ukrainie oraz Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie.

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

Polska Kolęda na Żytomierszczyźnie w Korosteniu pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną działania będą podejmowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego Program może uleć zmianie.

>>>Regulamin Festiwalu<<<

Słowo Polskie za: ŻOZPU, 20 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code