Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Zaproszenie na przedstawienia teatralne w Galicji z udziałem Polaków, Ukraińców oraz Białorusinów

Zaproszenie na przedstawienia teatralne w Galicji z udziałem Polaków, Ukraińców oraz Białorusinów

W dniach 2-11 lipca 2012 na Ukrainie (Drohobycz, Lwów, Beńkowa Wisznia) będzie miał miejsce polsko-białorusko-ukraiński projekt pt. „Echa rapsodów galicyjskich”, którego inicjatorem i realizatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza.
Głównym komponentem projektu będą warsztaty teatralne, w trakcie których młodzież wraz z liderami i zaproszonymi artystami (Wiesław Hołdys, Andriej Chadanowicz) pracować  będzie nad koncepcją wspólnego spektaklu i jego realizacją.
Celem projektu jest rozwój umiejętności artystycznych uczestników, stymulowanie współpracy kulturalnej i poczucia solidarności pomiędzy młodzieżą z trzech różnych krajów, promocja tolerancji oraz pogłębienie wzajemnego zrozumienia. W pracy warsztatowej wykorzystane zostaną teksty nawiązujące do wspólnej tradycji kulturowej Polski, Białorusi i Ukrainy (m.in. dawne wierzenia i mity plemion wschodnio i zachodniosłowiańskich), tradycji romskich oraz utwory takich autorów, jak m.in.: Iwan Franko, Bruno Schulz, Leś Martowycz, Andrzej Chciuk, Szalom Alejhem.
Efektem pracy będzie przedstawienie teatralne, które zostanie pokazane publiczności w trzech różnych miastach na Ukrainie: we Lwowie, Drohobyczu i Beńkowej Wiszni (na terenie zespołu pałacowo-parkowego Fredrów), nawiązując tym samym do tradycji wędrujących grup teatralnych.
Zapraszamy wszystkich Polaków z Ukrainy i nie tylko na przedstawienia, które odbędą się:

6.07, godz 18:00 (piątek)
Park Uniwersytecki przy Uniwersytecie im.I.Franka
– Drohobycz

7.07, godz. 15:00 (sobota)
Pałac Fredrów w Beńkowej Wiszni
– Beńkowa Wisznia

8.07, godz. 18:00 (niedziela)
– Park Stryjski –
Lwów


Wszystkie pytania prosimy kierować do koordynatora – pani Katarzyny Renes [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code