Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Zakończył się odpoczynek młodych winniczan w województwie świętokrzyskim

Zakończył się odpoczynek młodych winniczan w województwie świętokrzyskim

Fot. vin.gov.ua

Dzieci z obwodu winnickiego, którzy pojechali na wakacje do Polski poznawali historię sąsiedniego kraju i odwiedzali kulturalno-artystyczne i sportowo-rehabilitacyjne przedsięwzięcia.

Program pobytu w Polsce obejmował imprezy kulturalno-artystyczne, sportowo-rehabilitacyjne oraz zapoznanie się z historycznymi i geograficznymi obiektami województwa świętokrzyskiego.

Młodzież odwiedziła Pałac Biskupów Krakowskich, ogród włoski, Muzeum Narodowe w Kielcach, kościół świętego Marcina, Warszawskie Bramy, Energetyczne Centrum Nauki, Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Кrzemionki Opatowskie – obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wspięły się na szczyt góry Święty Krzyż, miały przejażdżkę po Wiśle, odwiedziły park wodny i wzięły udział w licznych warsztatach, klubie wspinaczki, zabawnych grach i tym podobnych.

Tradycyjny wypoczynek dla dzieci, rodziny których ucierpiały w trakcie działań wojennych na Wschodzie Ukrainy, już po raz piąty był możliwy dzięki porozumieniu władz regionalnych obwodu winnickiego i województwa świętokrzyskiego.

Lidia Baranowska, 17 sierpnia 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code