Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zakończenie roku nauki polskiego w żytomierskim przedszkolu „Wesełka”

Zakończenie roku nauki polskiego w żytomierskim przedszkolu „Wesełka”

W czerwcu br. w przedszkolu „Wesełka” w Żytomierzu, w grupie starszej i średniej, odbyło się zakończenie roku szkolnego nauki języka polskiego.

W ramach tego ostatniego zajęcia dzieciaki wybrały się na wycieczkę do Kościoła Katedralnego św. Zofii w Żytomierzu. Bardzo ciekawym dla nich było to, że jadać do Kościoła, myśleli, że jadą do Polski – „Kościół to Polska”, takie mają asocjację w kościołem katolickim! Wrażenie na dzieci zrobiły organy, bardzo cieszyły się, że mogły „dotknąć” starych organów, które znajdują się w Kościele. Rozmawiano z nimi również o Bogu, o grzeczności.

Wielkie podziękowania dla proboszcza parafii ks. Witalego Bezszkurego i ks. Wiktora za ciepłe przyjęcie i otwarte serca! Dziękujemy dyrekcji przedszkola „Wesełka” za wsparcie inicjatywy nauki języka polskiego! Specjalne podziękowania dla Pani Julii Bojko, nauczycielce języka polskiego, za jej pracę i miłość do dzieci!

Projekt realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 13 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code