Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zakończenie roku jubileuszowego objawień Fatimskich w Dowbyszu

Zakończenie roku jubileuszowego objawień Fatimskich w Dowbyszu

Na zakończenie roku jubileuszowego objawień Fatimskich w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu przybyło ponad tysiąc osób z całej Ukrainy.

Goście z Równego, Łucka i Odessy, Żytomierza i innych miejscowości od samego rana brali udział w modlitewnych oczekiwaniach: modlitwa Różańcowa, możliwość spowiedzi, świadectwa wolontariuszy Radia Maryja etc. Udział w uroczystości wziął i biskup diecezji kijowsko-żytomierskiej Witalij Krywicki.

Przed bramą świątyni gościa honorowego witał kustosz Sanktuarium o. Waldemar Pawelec. Mszę celebrował biskup Witalij wspólnie z księżmi.

Podczas kazania biskup dzielił się swoimi przeżyciami i refleksjami. – W czasie, gdy Ukraina przeżywa swoje cierpienie, kiedy cierpi od bólu i wojny – my, wierni, powinni być „obrońcami”, „pomocnikami”, aby swoimi modlitwami ogarniać trudne sprawy nie tylko własne, ale i Ojczyzny. Aby prosić łaski Bożę, być jak sługi z dzisiejszej Ewangelii, którzy zrobią wszystko, co powie nam Bóg – mówił.

Po Komunii Świętej, tradycyjnie odbyła się procesja ulicami miasteczka z figurką Matki Bożej. Modlitwa na Różańcu, zastanawianie się nad tajemnicami życia Jezusa i Maryi – wszystko to wzmacnia wiarę, że nie jesteśmy sami, że możemy dołączyć się do zmian na lepsze, i że Pan Bóg nie opuszcza swoich dzieci.

Po zakończeniu procesji i otrzymaniu błogosławieństwa biskupa, wszyscy goście mogli uczcić relikwie dzieci z Fatimy. I na zakończenia wszystkich uroczystości, gościnni mieszkańcy Dowbysza częstowali wszystkich tradycyjną polską potrawą – bigosem.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji http://kyiv-zhytomyr.com.ua, 17.10.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code