Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Zajęcia z polskiego na Ukrainie odbywają się nawet w czasie kwarantanny!

Zajęcia z polskiego na Ukrainie odbywają się nawet w czasie kwarantanny!

Kwarantanna szkolna to dla młodzieży szkolnej żaden odpoczynek lecz mozolna nauka w warunkach domowych.

Dzieci odrabiają lekcje od rana do wieczora a potem – wysyłają zdjęcia swoich prac nauczycielom, lub przechodzą przez specjalne testy w Google Classroom.

Lecz nawet w czasie kwarantanny trafiają się chwile wytchnienia. Są to lekcje polskiego, w których dzieci biorą udział na odległość – korzystając z pomocy nauczycieli z ORPEG oraz programów typu Skype, Whereby, lub Viber.

O jednym z przykładów takiej nauki napisał 27 marca Konsulat Generalny RP w Winnicy:

Na Ukrainie, podobnie jak w Polsce, trwa kwarantanna, dlatego zajęcia języka polskiego dla Polaków i Polonii prowadzone są zdalnie. W ten sposób uczą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Uczniowie Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im . Rodziny Grocholskich w Winnicy również przystąpili do tej formy nauki. Zapału i chęci nie brakuje, mimo że czasem pojawiają się problemy z łącznością.
Zajęcia prowadzone są przez panią Lidię Paulukiewicz, nauczycielkę oddelegowaną z Polski przez ORPEG. Lekcje on-line odbywają się we wtorki, środy, czwartki i piątki.

Zachęcamy, szanowni czytelnicy Słowa Polskiego, do kontynuowania nauki języka i historii polskiej poprzez internet. Oprócz bezpośredniej komunikacji z tzw. native speaker są tysiące innych źródeł nauki, lekcji interaktywnych oraz materiałów edukacyjnych.

Działalność Polskiej Szkoły im. Grocholskich w Winnicy jest objęta patronatem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, Fundacji Wolność i Demokracja, Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz Senatu RP.

Słowo Polskie, zdjęcia: Lidia Paulukiewicz, 27 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code