Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Zagrożenia dla rodziny we współczesnym świecie

Zagrożenia dla rodziny we współczesnym świecie

13 czerwca pod patronatem św. Antonia z Padui w Zariczanach (obwód Żytomierski) odbyło się kolejne spotkanie dot. formacji permanentnej księży diecezji kijowsko-żytomierskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w celu omówienia zagrożeń, które niesie ideologia genderowa.

W roli przewodniczącego spotkania wystąpił ks. Dariusz Oko, polski duszpasterz, publicysta, naukowy pracownik Uniwersytetu im. I. Pawła II w Krakowie oraz duszpasterz lekarzy archidiecezji Krakowskiej.

W wystąpieniach mówiono o ideologii, jaka bierze początek w pracach Wilhelma Reicha, którzy mieszkał na przełomie 19-20 wieku. Dana ideologia rozwijała się w ciągu dwudziestego wieku w wysokorozwiniętych krajach, dostatek których, jak mówił jeden z ideolog genderu, sprzyjał aby ludzie zapomnieli o Bogu.

Ta ideologia uderza w samą naturę człowieka, redukując go do „ludzkiej bestii”, jest przejawem nienawiści do świętości rodziny – a zatem przegrana w tej bitwie oznaczałaby utratę samego Boga.

Wśród wielu instrumentów ideologii genderowej można wymienić zamianę terminów na bardziej łagodny i akceptowalny, w szczególności, jako przykład podany przez profesora, termin pedofilia zostaje zastąpiony terminem sex między pokoleniami, zoofilia z kolei otrzymuje nazwę sex między gatunkami (zwierzęta) itp.

Celem ideologii jest opanowanie świadomości całego społeczeństwa. Kolejny prelegent Adrian Bukowiński, który na praktyce zajmował się przeciwstawianiem tej katastrofie w naszym państwie, przy użycie danych statystycznych, pokazywał w czym tkwią korzenie problemów.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji https://kzd.org.ua/, 16.06.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code