Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Zabawki z Polski dla uchodźców z terenów objętych wojną

Zabawki z Polski dla uchodźców z terenów objętych wojną

W przedostatnim dniu czerwca do Jaworowa, położonego na ukraińsko-polskim pograniczu, trafiła pomoc humanitarna z Polski.

Zabawki oraz ubranka dziecięce otrzymały rodziny wielodzietne, mieszkające w centrum dla uchodźców, znajdującym się w tym mieście.

Hromady rejonu jaworowskiego w obwodzie lwowskim przyjęły największą po Lwowie ilość uchodźców z regionów objętych wojną. Ale nawet tutaj ci nie mogą czuć się bezpiecznie. Raszyści sporadycznie ostrzeliwują okolice Jaworowa rakietami klasy „Kaliber”. Podczas ostatniego nalotu na terenie Nowojaworowskiej hromady uszkodzone zostały obiekty infrastruktury cywilnej – m.in. ambulatorium medyczne, domy mieszkalne i przedszkole.

Projekt „Z pomocą Ukrainie” objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022. Realizatorem projektu jest Fundacja „Wolność i Demokracja”.

Słowo Polskie, 29 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *