Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Za zabójstwo ukraińskich turystów w Pakistanie odpowiadają islamscy terroryści

Za zabójstwo ukraińskich turystów w Pakistanie odpowiadają islamscy terroryści

Ugrupowanie „Djunjullach” wzięło na się odpowiedzialność za morderstwo cudzoziemców w Pakistanie, podczas którego zabito 10 osób, w tym i pięcioro Ukraińców.

Według słów przedstawiciela ugrupowania Achmeda Marwata, „ci cudzoziemcy to nasi wrogowie, i my z dumą bierzemy na siebię odpowiedzialność za ich morderstwo. Będziemy kontynuowali terrorystyczną działalność i w przyszłości”.

Incydent stał się blisko 00.30 według czasu miejscowego na górskim kurorcie Fairy Meadows w regionie Gilgit-Bałtistan, kontrolowanym przez Pakistan.
Miejscowa gazeta Dardistan Times pisze, że morderstwo stało się w dolinie Bonair w pobliżu kurortu, na polu namiotowym, a nie w hotelu. Zabójcy byli przebrani za policjantów.

Djunjullach” przedtem nieraz przyczyniało się do zabójstwa muzułman-szyitów na północy Pakistanu, tak w lutym 2012 roku jego członkowie rozstrzelali 18 szyitów, pasażerów autobusu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code