Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Z teatrzykiem „Dialog” i wycieczką turystyczną po Wołyniu i Polesiu

Z teatrzykiem „Dialog” i wycieczką turystyczną po Wołyniu i Polesiu

Wyruszają pod koniec października członkowie Winnickiego Miejskiego Kulturalno-Oświatowego Związku Polaków pod przewodnictwem Pani Alicji Ratyńskiej.

Teatrzyk „Dialog”, działający przy towarzystwie, w ubiegłym roku już wykazał się wysokim poziomem artystycznym wykonania teatralizowanego przedstawienia Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Na końcu bieżącego miesiąca planują zwiedzić z wystawą, poświęconej polskiej nowelistce i przedstawieniem Bar i Żytomierz.

W planach wyżej wymienionej organizacji na październik jest jeszcze wycieczka po kresowych zabytkach Wołynia i Polesia, przewodnikiem której zostanie, jak zawsze, Pani Alicja Lipska – znany krajoznawca i wieloletni pracownik Winnickiego Muzeum Krajoznawczego.

Trasa wycieczki będzie przebiegała przez Berdyczów-Żytomierz-Dubno-Ostróg-Łuck-Zbaraż. Członkowie Związku Polaków zapoznają się z szlacheckimi zamkami i kościołami z czasów Korony Polskiej i mile spędzą wspólnie czas.

 

Zdjęcia z przedstawienia tetrzyku „Dialog”

{morfeo 82}

 

 

Zdjęcie udostępniła Pani Alicja Ratyńska – prezes Winnickiego Miejskiego Kulturalno-Oświatowego Związku Polaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code