Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Z Radiem Maryja do każdego domu

Z Radiem Maryja do każdego domu

Dziennikarka Słowa Polskiego sprawdza radioodbiorniczki przed przekazaniem ich słuchaczomJuż od kilku dobrych miesięcy w Winnicy oraz okolicy można słuchać Radia Maryja. Codziennie 24 godziny na dobę na fali UKW 70,91 MHz płyną audycje z Watykanu, dziecięce programy treści religijnej, modlitwy różańcowe, translacje Mszy oraz wiele innych ciekawych, dotyczących życia każdego Chrześcianina programów. 24 godziny na dobę – po ukraińsku i po polsku, mając zwykły, nawet kupiony jeszcze za czasów ZSRS odbiornik radiowy, można uzupełniać swoją wiedzę na temat Sakramentów czy słuchać czytań ze Starego i Nowego Testamentu.

Szczególne zapotrzebowanie na dobre audycje chrześciańskie jest wśród osób starszych, które więcej czasu spędzają w domu. To oni stanowią największą rzeszę słuchaczy, spędzając godziny za godzinami przy radioodbiorniku.

Właśnie do takich osób była skierowana akcja braci Kapucynów z winnickiego klasztoru, która polegała na dostarczeniu osobom chorym i samotnym radyjek, zasilanych jak bateriami tak i siecią 220V, pozwalającymi na słuchanie audycji radiowych katolickiej radiostacji „Radio Maryja”.

Z pomocą Stowarzyszenia Polonijnego „Kresowiacy”, takie odbiorniczki zostały zakupione przez klasztor Kapucynów i podczas kolejnych wizyt duszpasterza do chorych będą będą im nieodpłatnie przekazywane.

Inicjatorem pomysłu był nowy proboszcz Kościoła MB Anielskiej brat Konstantyn OFM Cap.

Radio Maryja działa na Ukrainie od 2010 roku. Jest projektem niekomercyjnym, istniejącym wyłącznie dzięki swoim słuchaczom oraz parafianom kościołów katolickich na Ukrainie.

Nad programami radiowymi w ukraińskim Radiu Maryja pracują ponad 120 woluntariuszy, wiekiem od 6 do 70 lat.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code