Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Z pomocą redakcjom polskim w kraju nad Dnieprem

Z pomocą redakcjom polskim w kraju nad Dnieprem

Fot. Redakcja

W czasie ciągłych wyłączeń prądu na Ukrainie, spowodowanych rosyjskimi ostrzałami rakietowymi większość redakcji polonijnych, działających w kraju nad Dnieprem okazała się w trudnej sytuacji.

Brak prądu to nie tylko niemożliwość wydrukowania tekstu czy uruchomienia komputera. To także brak łączności internetowej przez niedziałający ruter i przełącznik optyczny.

Z pomocą redakcji Słowa Polskiego przyszła Fundacja Wolność i Demokracja, która przekazała zestaw zasilający, który do tego może ładować się dzięki energii słonecznej.  Dziękujemy bardzo za przekazaną pomoc i możliwość dalszej działalności na rzecz krzewienia języka polskiego i porozumienia polsko-ukraińskiego.

Pomoc w ramach projektu „Doposażenie redakcji na Wschodzie” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”.

Redakcja, 28 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code