Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Z nadzieją i wiarą

Z nadzieją i wiarą

2014 rok przyniósł Polakom Ukrainy nowe wyzwania i nowe nadzieje. Dziś mieszkańcy polskiego pochodzenia na Kreach południowo-wschodnich mogą z dumą i poczuciem wykonanego obowiązku patrzyć na „Rewolucję godności”, w której oni wzięli czynny udział.

W czasie, gdy chrześcijanie wschodniego i zachodniego obrządków na Ukrainie jednocześnie świętują wspaniałe święto Zmartwychwstania Pańskiego, chciało by się życzyć Wam, drodzy czytelnicy „Słowa Polskiego”, tylko pozytywnych emocji, związanych z zasiadaniem przy wspólnym rodzinnym stole, oblewaniem się wodą w „lany poniedziałek” oraz uczestnictwem w nabożeństwach świątecznych pod głośnie bicie dzwonów, zwiastujących nadzieję na Życie Wieczne.

Zapomnijmy na chwilę o otaczających nas problemach, o tym, że wróg stoi tuż za wschodnią granicą i każdej chwili może wtargnąć na ziemię naszych przodków a sytuacja finansowa, w której znalazły się dziś nasze rodziny i całe państwo ukraińskie, jest bardziej niż tragiczna.

Cieszmy się z radosnych chwil Święta Wielkiej Nocy, w której nasz Pan Jezus Chrystus przezwyciężył śmierć, dając nam przykład, dlaczego warto walczyć z grzechem i siłami zła. Pamiętajmy, że w każdej smutnej chwili naszego życia możemy oddać swoje troski i zmartwienia Chrystusowi, który zawsze będzie naszym najlepszym Przyjacielem a także ostatnią deską ratunku…

Chrystus zmartwychwstał! Христос воскрес!

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code