Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Z myślą o księżach w czasie pandemii

Z myślą o księżach w czasie pandemii

Fot. business.ua

„Caritas-Spes” oraz ogólnoukraińska organizacja „Fundacja Charytatywna Rodziny Żebrowskich” zaopatrzyły kapłanów diecezji kijowsko-żytomierskiej kościoła rzymskokatolickiego w maski i indywidualne środki do dezynfekcji.

Opierając się na doświadczenie innych krajów, w których pandemia szybko zabiera życie dziesiątkom tysięcy ludzi, widzimy, że w szczególnej strefie ryzyka  wraz z lekarzami, policjantami, wojskowymi  znajdują się księża. We Włoszech od początku epidemii  COVID-19 zmarło co najmniej 50 księży.

Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie jako jeden z pierwszych zareagował, aby obronić  wiernych przed szerzeniem się koronawirusa , przeniósł nabożeństwa do trybu online. Lecz są kapłani, którzy udzielają sakramentu, odwiedzają chorych. Misja „Caritas-Spes”, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji z brakiem środków dezynfekujących i masek medycznych oraz chcąc zapewnić duchownym niezbędną ochronę, zwróciła się do ogólnoukraińskiej organizacji „Fundacja Charytatywna Rodziny Żebrowskich” z prośbą o zapewnienie duchownym niezbędnych środków.

23 marca w pierwszej kolejności pomoc otrzymała diecezja kijowsko-żytomierska, której przekazano 500 masek medycznych i 1200 pojemników indywidualnych środków do dezynfekcji objętości 25 ml każda.
„Caritas-Spes” zwraca się do wszystkich wiernych Kościoła i po prostu nieobojętnych ludzi: zabezpieczmy takie zestawy dla  innych diecezji KRK.

Adres ,na który można przekazywać  darowizny:

MISJA RELIGIJNA „CARITAS-SPES” / CARITAS-SPES / KOŚCIOŁA RZYMSKOKATOLICKIEGO NA UKRAINIE

OKPO: 21664879; numer konta: UA33 3808 0500 0000 0026 0023 70996; Kod banku (MFO): 380805

Nazwa banku: Raiffeisen Bank Aval;  przeznaczenie płatności: „Pomoc charytatywna COVID-19”.

Lidia Baranowskich za: kmc.media, 1 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code