Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Z Krasiłowa do Zelowa

Z Krasiłowa do Zelowa

W dniach 26-29 stycznia oficjalną delegacją władz miasta Krasiłów na czele z merem Nilą Ostrowską oraz zespół muzyczny „Barwy”, członkami którego są dzieci z krasiłowskiej polskiej sobotniej szkoły, odwiedziły miasto partnerskie Zelów w Polsce.

Umowa o współpracy między władzami gminy Zelów (woj. łódzkie) oraz miasta Krasiłowa (obw. chmielnicki) została podpisana 17 stycznia 2017 r.

W ramach trzydniowej wizyty do Polski strona ukraińska zapoznała się z działalnością Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, gospodarstwa agroturystycznego “Stajnia STOKROTKA” w Buczku, pracą Urzędu Miejskiego. Zwiedzili Łódź (między innymi ulicę Piotrkowską oraz nowo wybudowany Dworzec Fabryczny) a także Uniejów. Wartością dodaną tych spotkań i wizyt była wymiana doświadczeń w zakresie kultury, pozyskiwania środków unijnych, realizowania projektów i inwestycji.

Jednym z celów wizyty było nawiązanie współpracy w zakresie kultury i udział w koncercie kolęd wspólnie z zespołem LAUDATE DOMINUM z Zelowa. Dla licznie zgromadzonej publiczności młodzież z Wołynia wykonała najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Po raz pierwszy zabrzmiał w zelowskim kościele śpiew kolęd w języku ukraińskim. Na zakończenie wszyscy i uczestnicy goście wspólnie wykonali kolędę „Cicha noc”. Koncert stał się potwierdzeniem realizacji zawartych w umowie celów oraz doskonałą promocją twórczości artystycznej i talentów wokalnych z partnerskich miast.

Młodzież z Krasiłowa wracała do domu zachwycona i pełna nowych wrażeń. Chodzi nie tylko o wspaniałe prezenty, którymi obdarowali gości mieszkańcy ziemi łódzkiej ale także za ciepłe i przyjacielskie przyjęcie.

Ze szczerego serca chcielibyśmy podziękować pracownikom Urzędu Miasta Zelów na czele z burmistrzem Urszulą Świerczyńską, księdzu proboszczowi Parafii M.B. Częstochowskiej Jackowi Ambroszczykowi za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.

Prezes PKOSK Rusłan Garnyk, 09.02.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code