Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Z komórką i tabletem na prezentację projektu „Most Kultury”

Z komórką i tabletem na prezentację projektu „Most Kultury”

Nietypowy zbiór interpretacji Magdaleny Leśniak aktywności społecznej w sieci Internet oraz odczytywane w olejnych obrazach poprzez QR-kody hasła a nawet cytaty Rafała Urbańskiego można obejrzeć w Winnickim Obwodowym Muzeum Krajoznawczym w ramach prezentacji XV edycji projektu „Most Kultury”.

Na imprezę i spotkanie z jednym z autorów eksponowanych dzieł przybyli miejscowi artyści, malarze, poeci i pisarze, prezesi i członkowie organizacji polskich miasta i obwodu, goście z partnerskiego miasta Winnicy – Kielce, a także przedstawiciele KG RP w Winnicy, jednego z organizatorów wystawy – szef placówki Damian Ciarciński oraz wicekonsul Agnieszka Góralska.

„Przed wami tylko mały wzorzec współczesnej sztuki polskiej. Ta wystawa ma na celu pokazanie czym żyją obecnie młodzi polscy artyści” – zaznaczył w słowie powitalnym konsul generalny.

„Most Kultury zaczęliśmy organizować na początku we Lwowie razem z miejscowym konsulatem polskim. Sztuka i kultura tworzą naród. I poprzez podobne projekty chcemy się poznawać nawzajem. We Lwowie organizowaliśmy od 2012 roku 15 wystaw i prezentacji. Niektóre były skierowane do dzieci, inne do artystów i ludzi preferujących sztukę tradycyjną, na przykład >>Dziewczynkę w różowej sukience<< Józefa Pankiewicza. Ta dziewczynka z obrazu na prawdę urodziła się we Lwowie i pozostała tam po wojnie” – zaznaczyła gość z Kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych.

Po krótkiej części oficjalnej zebrani na Sali goście z zainteresowaniem czytali zachowaną w frazach i hasłach sieci społecznościowych treści obrazów. Kody QR to specjalne znaki odczytywane przez telefony komórkowe i tablety oraz nazwa wystawy Rafała Urbańskiego. Cytaty w QR-kodach są integralną częścią jego obrazów. Na wystawie w Winnicy komórka była mile widziana.

Redakcja, 16 stycznia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code