Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Chór z Sanoka odwiedził Podole

Chór z Sanoka odwiedził Podole

Sanocki Chór Kameralny odwiedził z kolędą Podole.

4 stycznia w Maćkowcach, 5 stycznia w chmielnickim kościele Chrystusa Króla i 6 stycznia w Kamieńcu Podolskim zabrzmiały znane i mniej znane polskie kolędy i pastorałki w różnych opracowaniach, a także kolędy z innych krajów: Anglii, Francji, Włoch czy Ukrainy.

Artyści z Polski żywią nadzieję, że dźwięki tych pięknych utworów przybliżą atmosferę Misterium Bożego Narodzenia, a także polskich tradycji kolędniczych. Opanowali do perfekcji charakterystyczne dla polskiej pobożności kolędy kołysankowe, na nutę polskich tańców narodowych poloneza, kujawiaka czy mazura.

W Chmielnickim chórowi z Polski asystował Akademicki municypalny chór pod dyrekcją Igora Cmura.

Polacy z Sanoka życzą rodakom na Kresach zdrowia, szczęścia, wielu łask Bożych i błogosławieństwa Dzieciątka Jezus na każdy dzień 2014 r.

Sanocki Chór Kameralny pod dyrekcją Elżbiety Przystasz działa już od 25 lat. Obecnie w chórze śpiewają w większości absolwenci Sanockiej Szkoły Muzycznej, preferujący śpiew a capella.
Zespół od 1998 roku czynnie uczestniczył w życiu kulturalnym Podkarpacia a także zwiedził inne kraje.
Sanocki Chór Kameralny reprezentował ziemię Sanocką na wielu festiwalach, konkursach i przesłuchaniach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych i wywalczył wiele prestiżowych nagród, jak np. podczas Międzynarodowego Konkursu Muzyki Sakralnej „Cantate Deo” – Rzeszów 2008, gdzie zajął I miejsce.


FM, bwp

Zdjęcia z występu Sanockiego chóru w CHmielnickim

{morfeo 500}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code