Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Z gościnną wizytą w Domu Polskim

Z gościnną wizytą w Domu Polskim

11 lutego 2014 roku w ramach Tygodnia Języka Polskiego do Domu Polskiego w Żytomierzu zawitali uczniowie szkoły średniej ze wsi Denyszy (20 km na zachód od Żytomierza) na czele z panią dyrektor Łarysą Werbyło. Od września w tej szkole do programu nauczania został wprowadzony język polski jako fakultatywny. Obecnie uczy się go około 50 uczniów.

W Domu Polskim spotkanie zaczęło się od konkursu-quizu na temat wiedzy o Polsce, jej symbolach, historii, języku polskim. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania i recytowały wiersze. Następnie przed gośćmi wystąpiła Łarysa Bojko, która zaśpiewała kilka znanych polskich piosenek, ukraińskich piosenek z tekstami poezji Łesi Ukrainki, przetłumaczonych na język polski.

Bardzo ciekawą oraz integrującą częścią spotkania denyskiej młodzieży z pracownikami Domu Polskiego okazało się wspólne śpiewanie polskich piosenek dziecięcych. Pani Łarysa jest zdolnym nauczycielem i już w ciągu paru minut grupa dzieci z niewielkiej miejscowości na Żytomierszczyźnie zmieniła się w zgrany zespół artystyczny.

Na pamiątkę po wizycie w Domu Polskim każdy młody uczestnik spotkania otrzymał upominki od organizatorów imprezy.

Natalia Michajłowska, bwp


Zdjęcia z imprezy

{morfeo 519}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code