Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Z Głogowa do Lwowa. Polski samorząd przekazał autobus, który będzie woził dzieci do lwowskich szkół

Z Głogowa do Lwowa. Polski samorząd przekazał autobus, który będzie woził dzieci do lwowskich szkół

Fot. Radio Wrocław

Dzieci we Lwowie będą do szkół dojeżdżać autobusem z Głogowa. Miasto przekazało pojazd komunikacji miejskiej fundacji Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która przekaże go na Ukrainę.

To reakcja na apel Konsul Generalnej RP we Lwowie Elizy Dzwonkiewicz. Prezes Przemysław Bożek, gdy dowiedział się o potrzebie zorganizowania transportu dla uczniów z obwodu lwowskiego, w taki sposób zaapelował do samorządowców:

To już drugi autobus, który Głogów przekazał na pomoc Ukrai nie. Wcześniej jeden z miejskich pojazdów wypełniony darami trafił na front. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nadzieję, że do akcji włączą się kolejne samorządy.

Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa tak skomentował inicjatywę: Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wesprzeć naszych rodaków na Ukrainie, bo głównie autobus będzie służył polskim dzieciom w polskich szkołach, oczywiście ukraińskie dzieci też będą z tego korzystać i wierzę, że ten autobus będzie służył świetnie.

Jak zapewnił Piotr Miselis, prezes spółki KM Głogów, choć przekazany fundacji autobus jeździ po ulicach Głogowa od 2005 roku, jest w pełni sprawny i posłuży nawet kilkanaście lat.

Sergij Porowczuk, fot. Radio Wrocław, 30 września 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code