Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » XXIV Olimpiada Języka Polskiego w Chmielnickim

XXIV Olimpiada Języka Polskiego w Chmielnickim

Z inicjatywy wieloletniej działaczki na rzecz krzewienia kultury i języka polskiego Julii Sierkowej w dawnym Płoskirowie po raz 24 odbyła się międzyregionalna Olimpiada Języka Polskiego.

W tegorocznych eliminacjach, które odbyły się na Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym udział wzięła konsul KG RP w Winnicy Urszula Filipkowska. W imieniu placówki dyplomatycznej przywitała obecnych na spotkaniu i przekazała nagrody dla zwycięzców olimpiad z języka polskiego na szczeblu rejonowym. Z różnych zakątków obwodu winnickiego, chmielnickiego oraz żytomierskiego przybyło łącznie 29 uczestników.

– Wczoraj w tej samej sali obchodziliśmy piątą rocznicę założenia katedry języków słowiańskich, dzisiaj nasza uczelnia ma podpisane umowy partnerskiej z 12 uczelniami  świata – mówił prorektor Chmielnickiego Unowersytetu Narodowego Michał Jochna w pierwszym dniu Olimpiady. Pisemną i ustną część sprawdzianu poprzedziło słowo powitalne kierownika komisji egzaminacyjnej prof. Neli Podlewskiej.

Wyniki XXIV Olimpiady Języka Polskiego w Chmielnickim zostały ogłoszone na drugi dzień po zakończeniu eliminacji .

I miejsce zdobył Eugeniusz Lisniak z polskiej szkoły sobotniej w Chmielnickim,
II miejsce – Weronika Kaczur z polskiej szkoły sobotniej w Chmielnickim,
III miejsce – Daria  Wachowska ze szkoły sobotnio-niedzielnej im. Paderewskiego w Żytomierzu.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy. Współorganizatorem pierwszych Olimpiad Języka Polskiego na Podolu był śp. konsul Tomasz Leoniuk.

Franciszek Miciński, 20.02.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code