Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » XXI Rajd Katyński w Barze

XXI Rajd Katyński w Barze

W dniu 1 września po pięcioletniej przerwie Dom Polski w Barze powitał 47 osobową grupę motocyklistów z Polski—uczestników XXI Rajdu Katyńskiego.

Przewodniczył grupie Michał Szeliga V-ce Prezes Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego im. Komandora Wiktora Węgrzyna, który pełnił tą funkcję przez długie lata. Był bardzo skromnym człowiekiem,żyjącem sprawami Polski i poświęcającym temu swoje życie.

Rajdowcy tym razem jadąc trasą z Nowej Uszycy najpierw odwiedzili Dom Polski,gdzie na nich już czekał poczęstunek (ciepła kawa,herbata oraz świeżo upieczone bułeczki z sezonowym nadzieniem). Uczestnicy wyprawy zapoznali się z działalnością Domu Polskiego,odbierając ze wzruszeniem informacje dotyczące pielęgnowania w nim kultury i tradycji polskiej.

Po krótkim spotkaniu wszyscy udali się do rzymskokatolickiego cmentarza, gdzie spoczywają szczątki polskich żołnierzy poległych w Barze w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920r., aby uczcić ich pamięć.

Spotkania z rajdowcami z Polski zawsze są dla Polaków z Baru kolejną lekcją patriotyzmu,miłości do Ojczyzny oraz zachowania pamięci o tych,którzy oddali życie za wolność swego Kraju.

Dyrektor Domu Polskiego w Barze Małgorzata Miedwiediewa, 9 września 2021 r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code